Jövőtervező stratégiai workshop egy építészeti látványtervező stúdiónál
A Lőrincz Áron Ateliers - ALA (https://www.instagram.com/aron_lorincz_ateliers/, https://ala.hu/ ) csapata komoly munkát végzett el, nagyon konkrét eredményekkel, megállapodásokkal és fontos tanulságokkal tértek haza a két napos stratégiai tervező workshopjukról.
A legfontosabb eredmények:
- Azonosították és megegyeztek a cég erősségeiről és lehetőségeiről, meghatározták piaci pozíciójukat, mivel különböztethetik meg magukat és milyen erőforrásokra építhetnek.
- Azonosították és megállapodtak a jövőbeni fejlesztési területekről.
- Részletesen elemezték ügyfélkörüket, és megfogalmazták konkrét, aktuális értékajánlatukat.
- Konkrét jövőképet határoztak meg maguk számára - kulcseredményekben kifejezve, amelyek mentén később részletes stratégiát és cselekvési terveket dolgozhatnak ki.
- Stratégiai pillérek és konkrét célkitűzések születtek, amelyek mindegyike a jövőbeli kulcseredményekre összpontosított.
- Jobban megismerték egymást, egymás gondolatait, mély eszmecserék folyhattak a különböző témákban.
💡A csapattagok személyes tanulságai:
"A gondolataid leírása kulcsfontosságú - nem elég, ha csak elképzelsz valamit, vagy beszélsz róla".
"A jövőnkről alkotott elképzeléseink sokkal világosabbá, konkrétabbá és egységesebbé váltak, mint a workshop előtt."
"Még a nyilvánvaló dolgok is világosabbá és kézzelfoghatóbbá váltak."
"Az ismétlés és a témához való visszatérés nemcsak hasznos, hanem szükséges is a mélyebb megértéshez."
⚠️Mi tette lehetővé a hatékony és gyümölcsőző munkát?
- A csapat hozzáállása, motivációja és együttműködése.
- A biztonságos, emberközpontú, bizalomteljes környezet, amelyben dolgoznak.
- A rendkívül empatikus, rugalmas és befogadó vezető.
- Mindhárom előbbi eredményeként: a csapattagok bátorsága és elkötelezettsége, hogy megosszák egyéni gondolataikat és érzéseiket.
- A munka strukturált egymásra épülő rendszerben volt felépítve, külsős facilitálással, amely lehetővé tette és biztosította a fókuszált munkát.
- Külső facilitátorként fókuszban tartottam a csapatot, biztosítottam a közös munka kereteit, struktúráját. annak érdekében hogy konszenzusos megállapodások születhessenek és céljaik teljesülhessenek. Így a csapat fókuszálhatott a kreatív munkára és önmagára, mint csapat.
- A gyönyörű környezet pedig abban segítette a csapatot, hogy kilépjenek a mindennapokból, és szabadon álmodjanak új jövőt maguknak.
🪄Hogyan készültem fel? Mire fókuszáltam?
- Pontos és nagyon konkrét célkijelölés a csapattal.
- Egymásra épülő, strukturált, fókuszált, egymáshoz kapcsolódó feladatok, helyzetek, amelyek folyamatosan szintetizálták az előző lépéseket, folyamatosan tisztult a kép és lettek egyre konkrétabbak az elképzelések.
- Változatos módszertan, amely magában foglalta a design thinking elemeit és megoldásfókuszú megközelítést.
- Olyan diskurzusokat generáltam, amelyek felszínre hozták a mélyben lévő gondolatokat és valódi, közös egyetértésen alapuló megállapodások, közös egyetértések születhettek.
- A kreatív művészeti / vizuális, valamint szóbeli és írásbeli - aktivitások összekapcsolására törekedtem, és úgy strukturáltam a két napot, olyan helyzetekbe hoztam a csapatot, hogy a művészek kreatív alkotóközössége -akiknek fő kommunikációs nyelve a vizuális, képi világ- szavakban is kibontakozhasson, és közös ÍRÁSOS megállapodások, üzenetek, eredmények szülessenek, miközben a lelkesedés és a munka közbeni öröm megmarad.
🎨🖌️A második nap végén egy gyönyörű közös alkotásban fejezték ki mit is jelent a jövő számukra mindazok alapján, amit két nap alatt összeraktak. A kép tökéletesen ötvözi a művészetet és a stratégiai gondolkodást: először megtervezték, stratégiát alkottak, majd összehangolva dolgoztak néha kommunikálva, egyeztetve egymással néha pedig csendben, önállóan, szabadon, saját művészi látásmódját adva. A képen minden háromszögön egy csapattag dolgozott és ebből áll össze a teljes kép. Az egész sokkal több, minta részek összessége...
#StratégiaMűhely #Jövőtervezés #Vállalatfejlesztés #Vízió